გაყიდულია
Microtech UTX-85 T/E Carbon Fiber Top Damascus Standard Copper Hardware SN009
The Microtech UTX-85 T/E Carbon Fiber is a premium OTF knife featuring a Damascus Blade, Carbon Fiber Top, and Copper Hardware. Its durability, design, and high quality make it ideal for collectors and professionals.
Sold Out
Out of stock
This item is currently out of stock.
Enter your email and we will notify you when the item is back in stock.
| Blade | Length – 7.6 cm |
|---|---|
| Steel | Mike Norris Damascus |
| Overall lenght | 19 cm |
| Weight | 79 g |
| Handle | Carbon (top) Aluminum (bottom), With copper circle screws |
| Opening mechanism | Automatic, Double action, From the front (OTF) |
| Made | USA |
| Condition | From a private collection |
| Made by |






























